תכנון קו,
תהליך וציוד

המרכיב הטכנולוגי, ההנדסי


הוא בסיס הכרחי לתכנון ובניית קו

תכנון קו, תהליך וציוד דורש השקעה רבה ומצריך ניסיון ושיח מתאים עם יצרני הציוד ומהנדסי המכונות כדי להגדיר נכון את הציוד הדרוש. יחד, נדרש להבין ולהגדיר את מהות המוצר והתנהגותו בקו, להסביר ולאפיין את הציוד וסביבת הייצור.

שינויים על קווי מוצר, לרוב יקרים ומסובכים ולכן קודם כדאי להבין האם הפוטנציאל הגיע לכדי מיצוי והאם ניתן לבצע התאמות שונות, לפני רכישת קו חדש.

המרכיב הטכנולוגי, ההנדסי, הוא בסיס הכרחי לתכנון ובניית קו.

חברות סטארטאפ, עוד בשלבי הפיתוח, הכרחי כי יחד עם צוות מחקר ופיתוח המוצר, יגדירו את הטכנולוגיה הדרושה והיכולות לייצור המוצר. זאת על מנת לוודא כי פיתוח המוצר מתקדם לכיוון הנכון ובסופו תהיה התכנות אמיתית לפיתוח המוצר על בקווי הייצור ולא משוללת יכולות.

לקווי מוצר לרוב שתי אפשרויות של תכנון והקמה.
האפשרות הראשונה, קניית ציוד מתאים שקיים אצל היצרן, ציוד בעל ייעוד מוגדר המוכר בתעשייה ונדרש להגדיר תכונות מסויימות, גודל והספק.
האפשרות השנייה היא תכנון ציוד, בניית הציוד הייעודי במדויק. כאן נדרשות יכולות אחרות, הבנה פיזיקלית של התנהגות המוצר, הקניית גמישות לציוד, לפיתוח מוצרי מזון עתידיים על הקו הזה.
התפתחות החלבונים האלטרנטיביים, יחד עם תחום הטבעונות המתפתח מאוד, מביאים אתגריים חדשים הן בפיתוח המתכון והן בפיתוח הקו והציוד ועל כן יש לבחון באופן נכון ומעמיק את השימוש בציוד הקיים או את ההתאמות הדרושות.

פעילותי בתחום