תווית מוצר
חקיקה, רגולציה

תווית מוצר נכונה


עשויה להגן על היצרן מפני תביעות ייצוגיות

מהנדס מזון שמפתח מוצר, אחראי לא רק על פיתוח המוצר, אלא גם על האריזה, התווית הרשומה על האריזה, שם המוצר, רשימת הרכיבים והערכים התזונתיים.

פעמים רבות נראה שהתקנים מגבילים את מפתח המוצר למשל באיסור על הוספת רכיבים מסויימים או בהגבלת כמותם, אך בעצם, הם גם מגנים מפני טעויות אשר עלולות לסכן את הצרכן ואף מחדדים לנו את ההבדל בין מוצרים דומים (שוקולד חלב, חלב מעולה, מריר, וכו').
ישנם מוצרים או רכיבי מזון שהחקיקה בהם עדיין לא בשלה או אישרה את שימוש המוצר, למשל שימוש בסוכרים נדירים כממתיקי-על או חלבונים אלטרנטיביים חדשים שהומצאו. אלו מקבלים את הסטטוס של Novel Food עד שיושלמו הבדיקות לגביהם ויאושר השימוש בהם.

כתיבת תווית המוצר היא לא עניין של מה בכך ודורשת קריאה, הבנה ופירוש נכון של התקנים. במיוחד חברות הזנק (סטארטאפ) המפתחות מוצרי מזון חדשניים, נדרש לדעת לסווג את המוצר, לתקן המתאים, להבין את המגבלות החלות על המוצר, אופן הייצור שלו ותכולתו.
תקני המזון בכלל ובפרט תקן 1145 מגדירים כיצד להגדיר את שם המוצר ותכולתו, חובת בדיקות מסוימות, ערכים מיקרוביאליים מותרים, ערכים תזונתיים ועוד.

החקיקה שונה במדינות שונות ואותו מוצר בדיוק ירשם בצורה שונה לגמרי בשוק אחר ועל כן חשוב להתאים את החקיקה הרלוונטית למדינת היעד (ולא לנסות לתרגם תווית…)
התקנים דורשים עדכון מתמיד על שינויים, התרים ומגבלות המשתנים מעת לעת.

הבנה נכונה של החקיקה בשלבי הפיתוח, תמנע טעויות, בזבוז זמן וכסף ותבטיח ייצור מוצר תקין ובטוח!

פעילותי בתחום