ברמה
המקצועית

אסף כהן יונתן
אסף כהן יונתן, מהנדס מזון

Advanced Technologies – Smart Food

שמי אסף כהן יונתן ואני מהנדס מזון בעל שני תארים מהטכניון (כימיה B.Sc, והנדסת מזון B.Sc).

התחלתי את עבודתי כטכנולוג קו במחלבה הגדולה בישראל – תנובה.
כטכנולוג מתחיל, יחד עם הרקע בכימיה, עם מוטיבציה אדירה להוכיח את יכולותיי, קיבלתי אחריות על כלל תהליכי ה-CIP במפעל ובקרה יומית על איכותם, אחריות על מתקן ננו-פילטרציה ייחודי בעולם ואחריות על מתקן טיהור שפכים, בדגש על איכות המים ושאר נושאים סביבתיים תוך יישום תקן ISO 14,000.
במסגרת התפקיד יזמתי בדיקות מעבדה חדשניות כבקרה על התהליכים, הורדתי את אחוז הנתרן בשפכים בעשרות רבות של אחוזים, ייעלתי תהליכים על ידי הפיכתם לרציפים, חסכתי מאות אלפי שקלים בהתייעלות תהליכית וצריכת אנרגיה.

המשכתי את התנסותי המקצועית במחלקת פיתוח מהמובילות בתחומן בעולם, בטבעול – אסם – נסטלה.
כטכנולוג פיתוח חסכתי מיליוני שקלים מהוזלת מוצרים והחלפת חומרי גלם, תוך שמירה על יתרון תחרותי – סנסורי ומובילות בשוק. כל זאת תחת המעטה הרחב והתמיכה העצומה של נסטלה.
הכרתי מגוון עצום של חומרי גלם ומכאן ההתמחות בחלבונים ממקור צמחי, מייצבים והידרוקולואידים – תוך התנסות והכרות מעמיקה עם תכונותיהם הייחודיות, התנסות אשר השלימה את יצר הסקרנות ואהבתי העזה למזון.
כטכנולוג ראשי בחברה המספקת חומרי גלם לתעשיית המזון, צברתי ניסיון במספר מערכות מגוונות כגון עיבוד תוצרת חקלאית, מפסטרים, ייבוש בהתזה וייבוש בהקפאה.
בין תפקידי, ניהלתי צוות של מערכות מידע תשתית ארגונית מפעלית והייתי אחראי על מערכות הפיתוח הטכנולוגי.

החשיבה היצירתית והלא שגרתית המאפיינת אותי, הביאה אותי מלבד הפעילות בטבעול, למספר הצלחות בקבוצת אסם שאני גאה בהן מאוד:
מצאתי תחליף לחלבון ביצה (אלבומן) ובכך נוצרה הזדמנות לקהל הטבעוני, פרויקט בעל חשיבות עצומה. זכיתי בפורום חדשנות על המצאת מוצר מקמח קטניות וכן הגיתי את המוצר המוכר בארץ כ"חומוסיבוב" של צבר, אשר שווק גם בארה"ב.

אשמח לסייע לכם בפיתוח מוצר מזון הבא שלכם, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר מתי ואיך שנח לכם.

דע את המקצוע,

למען יישומו במצבים בלתי צפויים

מאז שאני זוכר את עצמי, אוכל היה מרכז העניינים בבית.
אמא מבשלת כל יום בסירים שמעלים ניחוחות שונים, אבא מבשל בחג ובסופי שבוע…
חברים שהיו חוזרים מחו"ל עם שלל מטעמים שלא ניתן להשיג בארץ…
חומרי גלם מוזרים, עם שמות לא מוכרים, בארון המזווה שסבתא הביאה מצרפת…
רכיבים לא ברורים ותהייה לגבי המילה המוזרה "מיקרוגרם" בתכולת הוויטמינים המוצהרת על אריזת הקורנפלקס… ואיך אפשר בלי, סבא מדען, שמסביר לכולם את הגאונות בהיות המיונז, אמולסיה כימית !

בעולם כזה גדלתי וסוקרנתי מדי יום.
ככל שמיומנויות הבישול התפתחו, בא גם הצימאון הבלתי פוסק לידע ולהבנה המדעית של עולם המזון וכך מצאתי את עצמי לומד תואר בכימיה ותואר נוסף בהנדסת מזון בטכניון.
האהבה העזה שלי למזון, מביאה אותי עד היום, להעמיק את ידיעותיי בקריאת מאמרים וספרות מקצועית, בכל תחום שקשור למזון או לתהליכים הטכנולוגים לעיבודו, מורכבים ככל שיהיו.
בהיותי "פריק" של מזון, הידע והניסיון שרכשתי, מסייעים לי להבין את התנהגות חומרי הגלם ובכך לבחור אותם תוך התאמה למתכון ולתהליך ואף לחזות את התוצאה הסופית ביתר קלות.
החשיבה הכימית-מולקולרית, מאפשרת לי לנתח ולהבין לעומק תקלות בייצור או למנוע אותן בשלבי פיתוח המוצר. החשיבה היצירתית והלא שגרתית, הביאה אותי בחיי המקצועיים למציאת תחליף לחלבון ביצה, ליצור גלידה שלא נמסה, לזכות בפרויקט חדשנות על פיתוח מוצר מקמח קטניות ולהכרה בהמצאת החומוס-סיבוב שמשווק ע"י צבר.

אני אשמח לסייע בכל תחום הקשור להנדסת מזון ופיתוח מוצרי מזון.
תוכלו להתרשם ולראות באתר את תחומי הפעילות שלי.

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר מתי ואיך שנח לכם, אסף.

ברמה
האישית

אסף כהן יונתן
אסף כהן יונתן