ייעוץ קולינרי
ומבחני טעימה

מהו הטעם הנכון?


הטעם שקולע לטעם של לקוחותינו!

מוצר טוב הוא בראש ובראשונה מוצר טעים! הצרכן שופט את המוצר על פי טעמו והעדפותיו האישיות.

אנו כיזמים, יצרני מזון, צריכים להיות בעלי יכולת להגדיר את הטעמים המרקמים ושאר התכונות הסנסוריות והאורגנולפטיות של המוצר על מנת לפתח את מוצר המזון בצורה הטובה ביותר כבר מהשלבים הראשוניים.
לאורך כל דרך הפיתוח ובצורה עיוורת – מבלי לדעת מה השינוי שבוצע במהלך הניסיונות – אנו נדרשים לטעום את המוצר ולשפר את טעמו.
דעתנו האישית אמנם חשובה, אך אל לנו לשפוט לבד את תכונותיו של המוצר ועל כן חשוב שהטעימה תבוצע בצורה מקצועית, על ידי צוות טועמים מקצועיים אשר יודעים להגדיר נכון את הטעמים הנמצאים, לדרג אותם וגם לדעת מה ניתן לשפר לפעם הבאה.

טעימת המוצר צריכה להעשות לרוב מול רפרנס, מוצר הייחוס, המתחרה אותו אנו מגדירים. בטעימה כזו מעלים שיקולים נוספים בדבר המוצר ובמפגש שנוצר מתקבלות החלטות חשובות בדבר המוצר, כיווני הפיתוח והחלטות לגבי נושאים שיווקיים נוספים.
יהיה נכון להעמיד את יכולת הטעימה שלנו במבחן זיהוי אחת לתקופה ולפתח מיומנויות טעימה – כן! אפשר לפתח את יכולת הזיהוי ומיומנויות הטעימה שלנו עם פועלים בצורה שיטתית.

לשמחתי, ניסיוני הרב בטעימות יומיומיות ובשיתוף עם קולגות מקצועיים מהתחום, הביאו אותי למציאת טעמים יחודיים ולבקשות לא שגרתיות מספקי חומרי הטעם לשילוב טעמים מנצח.

אז מהו הטעם הנכון? הטעם שקולע לטעם של לקוחותינו!
כלומר, חובת היכולת לשלב טעמים ניחוחות ומרקמים שיועדפו על פי רוב.
זכרו כי מלבד שילוב טעמים ומרקמים נכון, אנו נדרשים לטעימות המוצר בזמן הפיתוח ולהחלטות קולינריות הרות גורל בדבר פיתוח המוצר.

פעילותי בתחום