למה אני צריך מהנדס מזון לפיתוח מוצר

למה אני צריך מהנדס מזון לפיתוח מוצר

למה אני צריך מהנדס מזון לפיתוח מוצר? ומה הוא עושה?

מה עושה מהנדס מזון? זו שאלה ששאלתי לפני שהתחלתי ללמוד הנדסת מזון, כדי להבין, האם מה שאני חושב שזה, אכן נכון…
למזלי, מה שחשבתי לא רק שהיה נכון, אלא אף יותר מלהיב וזאת גם בגלל שיש כל כך הרבה תחומי עניין במזון, העומק המקצועי, היכולת לשלב בין המדע ליישום בקווי הייצור, הוא אינסופי ודורש התמחות ומומחיות גם בקווים וגם בחומרי הגלם.

מהנדס מזון, יכול להיות אחראי על קווי המוצר – נקרא לרוב טכנולוג קו. בתפקיד זה, הפוקוס הוא יותר על הציוד והמכשור, הבקרה והפיקוח על התהליכים.
לרוב, במפעלים, נדרש טכנולוג הקו לייעל את הקו, לפתור תקלות, יחד עם צוותי ההנדסה והאיכות כדי להבטיח ייצור שוטף, תקין ונכון של הקו והמוצר.
בחברות סטארטאפ מתחילות, הניסיון כטכנולוג קו נדרש לא רק כדי להתאים את הציוד הנכון, אלא גם לחשוב קדימה מבחינת יכולות פיתוח עתידיות למוצרים שונים – הגמישות ההנדסית אליה יידרש הקו בעתיד.

מהנדס מזון, יכול לעסוק בפיתוח מוצר – מחלקת מחקר ופיתוח ולהיות אחראי על הרכבת המוצר מתחילתו ועד סופו. שם התפקיד בדרך כלל הוא מהנדס פיתוח, או טכנולוג פיתוח.
כתלות באחריות השונה אשר ניתנת בתפקיד זה, מהנדס המזון נוכח בפורומים יחד עם אנשי שיווק אשר מבצעים סיעור מוחות וממציאים מוצר חדשני.
לאחר שלב סיעור המוחות, כאשר מתגבש רעיון לכדי מוצר, תפקיד טכנולוג/מהנדס הפיתוח, הוא ליישם ולהוציא לפועל, להכין אבטיפוס על פי הבריף שהוגדר, להמשיך לפתח אותו. כל זאת עם ידע והבנה בחומרי הגלם ובהתכנות הייצור על קווי הייצור.

מהנדס המזון לאורך כל הפיתוח אחראי גם על תווית המוצר, הערכים התזונתיים, רשימת הרכיבים וכל הנוגע למידע הרשום על התווית. זאת תוך הסתמכות על הבנה בתקני המזון השונים, פירוש החוק וייצור על פי הנחיות משרד הבריאות לעניין המוצרים השונים.

מהנדס מזון אחראי גם על איכות המוצר, ועל כן נמצא בקשר ישיר ורציף עם מחלקות האיכות ועל פי רוב מתחלק התפקיד בנושא האיכות בין טכנולוג איכות לבין טכנולוג הפיתוח.
כפועל יוצא מכל התפקידים הנ"ל, מובן כי הקשר עם כל מחלקות המפעל, הכרחי! החל משיווק להגדרת המוצר, מחלקת רכש לשם וידוא זמינות חומרי הגלם, מחלקת הבטחת איכות לשם בחינת איכות ובטיחות המוצר המתפתח, מחלקות התפעול ועובדי הייצור ועד למחלקות האריזה וההנדסה.
במפעלים שונים, תפקידים כאלו לפעמים משולבים לתפקיד אחד עם אחריות רוחבית.

מהנדס מזון מנוסה, יוביל את הפיתוח והייצור משלב הרעיון ועד לסופו, לכדי מוצר מוגדר הכולל אריזה ותווית, דרך כל המחלקות הרלוונטיות והשיקולים הנדרשים.